Нотингам и Челси играят при 2:2 в мач от 37-ия кръг на

...

НА ЖИВО: Нотингам - Челси 2:3

Нотингам и Челси играят при 2:2 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се предава директно по DIEMA SPORT 2. В 8-ата минута Михайло Мудрик откри резултата, а в 16-ата Вили Боли изравни. В 75-ата минута Калъм Хъдсън-Одой вкара втори гол за домакините. В 80-ата минута Рахийм Стърлинг изравни.

Срещата стартира чудесно за лондончани, които поведоха още в 8-ата минута. Тиаго Силва откри Коул Палмър пред наказателното поле. Халфът пусна отличен пас към Михайло Мудрик отляво в наказателното поле, а украинецът с удар в далечния ъгъл вкара за 0:1.

Нотигнам съумя да изравни резултата в 16-ата минута. Тогава Морган Гибс-Уайт центрира от свободен удар, а Вили Боли се извиси над всички и с глава осъществя за 1:1.

В 33-ата минута Николас Джаксън беше изведен самичък против вратаря от Коул Палмър. Сенегалецът обаче се провали в опита си да вкара гол и Матс Селс избави.

Боли пък можеше да означи втория си гол в мача, само че Бадиашил почисти пред голлинията. В самия завършек на полувреме Ууд получи нова опция, само че ударът му от въздуха не затрудни Петрович.

В 56-ата минута Нотингам беше доста покрай цялостен поврат. Калъм Хъдсън-Одой центрира към далечната греда, където Гибс-Уайт нанесе удар с глава, който срещна гредата. Топката се озова в Крис Ууд, само че нападателят от два-три метра не съумя да се разпише.

В 75-ата минута домакините въпреки всичко стигнаха до поврат. Гибс-Уайт напредна през центъра и подаде към Хъдсън-Одой отляво. Фланговият нападател пое топката и с брилянтен удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл вкара за 2:1.

Пет минути по-късно Челси възвърне равенството. Мойсес Кайседо подаде към Рахийм Стърлинг отляво. Опитният нападател навлезе във вътрешността и с шут в далечния ъгъл се разписа за 2:2.

Три минути по-късно лондончани още веднъж бяха напред в резултата. Рийс Джеймс проби отдясно и центрира към далечната греда, където Николас Джаксън с глава вкара за 2:3.

Нотингам - Челси 2:3

0:1 Михайло Мудрик (8)

1:1 Вили Боли (16)

2:1 Калъм Хъдсън-Одой (75)

2:2 Рахийм Стърлинг (80)

2:3 Николас Джаксън (82)

Нотингам: Селс, Монтиел, Боли, Мурийо, Ниакате, Аина, Гибс-Уайт, Йейтс, Данило, Хъдсън-Одой, Ууд

Челси: Петрович, Чалоба, Силва, Бадиашиле, Кукурейя, Кайседо, Галахър, Мадуеке, Мудрик, Палмър, Джаксън